Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

30 листопада 2015

Цілі сталого розвитку: 3 - Здоровий спосіб життя

Ініціатива "Перезавантаження Донбасу" поділяє ухвалені Організацією Об'єднаних Націй Загальносвітові цілі сталого розвитку, і приєднується до кампанії з поширення інформації про Цілі (переклад неофіційний) та адвокації їх спільного належного втілення. В подальшому ми також будемо орієнтуватись на них в реалізації Ініціативи.

Загальносвітові цілі сталого розвитку

Ціль 3: Забезпечити здоровий спосіб життя та сприяти добробуту для всіх в будь-якому віці
 • До 2030 року зменшити загальносвітовий рівень материнської смертності до менш ніж 70 випадків на 100 тис. народжених живими.
 • До 2030 року викорінити попереджувані випадки смерті новонароджених і дітей у віці до п'яти років, при тому всі країни мають прагнути знизити показник неонатальної смертності, принаймні до 12 випадків на 1000 живонароджених, та смертність дітей до п'яти років принаймні до 25 випадків на 1000 живонароджених.
 • До 2030 року викорінити епідемії СНІДу, туберкульозу, малярії, та забезпечити боротьбу з гепатитом, захворюваннями, що переносяться водою, і з іншими інфекційними захворюваннями.
 • До 2030 року зменшити на одну третину показник передчасної смертності від неінфекційних захворювань через профілактику і лікування, та підтримку психічного здоров'я і благополуччя.
 • Зміцнити профілактику та лікування наркоманії, у тому числі зловживання наркотиками і шкідливе вживання алкоголем.
 • До 2020 року скоротити вдвічі в усьому світі кількість смертей та травм від дорожньо-транспортних пригод.
 • До 2030 року забезпечити загальний доступ до послуг з охорони  сексуального та репродуктивного здоров'я, у тому числі з метою планування сім'ї, отримання інформації і просвіти, а також включення питань охорони репродуктивного здоров'я в національні стратегії та програми.
 • Досягти загального охоплення системою охорони здоров'я, доступу до якісних послуг з охорони здоров'я, а також доступу до безпечних, ефективних, якісних, і доступних основних лікарськіх засобів і вакцин для всіх.
 • До 2030 року суттєво зменшити кількість смертей і хвороб від небезпечних хімічних речовин та забруднення і зараження повітря, води і грунту.
 • Зміцнити, у відповідних випадках, здійснення Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров'я із боротьби проти тютюну в усіх країнах.
 • Надати підтримку в проведенні наукових досліджень та розробці вакцин і лікарських препаратів для лікування інфекційних та неінфекційних захворювань, які в першу чергу стосуються країн, що розвиваються, забезпечити доступність недорогих основних ліків і вакцин відповідно до Дохінской декларацією “Угода ТРІПС та охорона суспільного здоров'я”, в якій підтверджується право країн, що розвиваються, у повному обсязі використовувати положення Угоди з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності щодо гнучких можливостей з метою охорони здоров'я населення, і, зокрема, забезпечити доступ до медикаментів для всіх.
 • Суттєво збільшити об`єм фінансування охорони здоров'я та забезпечити подальший набір, формування і підготовку медичних кадрів в країнах, що розвиваються, особливо в найменш розвинених країнах і малих острівних державах.
 • Зміцнити потенціал всіх країн, зокрема, країн, що розвиваються, з питань раннього попередження, зниження ризиків та управління національними і глобальними ризиками для здоров'я.

Джерело: globalgoals.org/global-goals/good-health

Немає коментарів:

Дописати коментар