Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

02 грудня 2015

Цілі сталого розвитку: 5 - Рівні права чоловіків і жінок

Ініціатива "Перезавантаження Донбасу" поділяє ухвалені Організацією Об'єднаних Націй Загальносвітові цілі сталого розвитку, і приєднується до кампанії з поширення інформації про Цілі (переклад неофіційний) та адвокації їх спільного належного втілення. В подальшому ми також будемо орієнтуватись на них в реалізації Ініціативи.

Загальносвітові цілі сталого розвитку

Ціль 5: Досягти гендерну рівність через розширення прав і можливостей всіх жінок і дівчат
  • Викорінити всі форми дискримінації щодо всіх жінок і дівчат у всьому світі.
  • Ліквідувати всі форми насильства щодо всіх жінок і дівчат у суспільній та приватній сферах, у тому числі торгівлю людьми і сексуальну та інші форми експлуатації.
  • Усунути всі шкідливі традиційні практики, такі як дитячі, ранні й примусові шлюби і каліцтво жіночих статевих органів.
  • Забезпечити визнання цінності неоплачуваного догляду за дітьми та хатньої роботи шляхом надання державних послуг, інфраструктури, реалізації політики в сфері соціального захисту та заохочення спільної відповідальності в домашньому господарстві й родині, виходячи з національних умов.
  • Забезпечити повну й ефективну участь жінок та їх рівні можливості для керівництва на всіх рівнях прийняття рішень в політичному, економічному і суспільному життю.
  • Забезпечити загальний доступ до послуг в галузі сексуального та репродуктивного здоров'я та репродуктивних прав відповідно до Програми дій Міжнародної конференції з народонаселення та розвитку, Пекінської платформи дій та підсумковими документами конференцій щодо огляду їх виконання.
  • Провести реформи для надання жінкам рівних права на економічні ресурси, а також доступ до власності на землю та інші форми власності і контролю над ними, фінансовим послугам, права на успадкування та природним ресурсам.
  • Активізувати використання відповідних технологій, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій, для сприяння розширенню прав та можливостей жінок.
  • Забезпечити прийняття та посилення відповідних стратегій та застосовного законодавства з метою просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей всіх жінок і дівчат на всіх рівнях.

Джерело: globalgoals.org/global-goals/gender-equality

Немає коментарів:

Дописати коментар