Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

08 січня 2016

Відкрите звернення до керівництва Донецького національного університету


Джерело: http://dii.dn.ua/news/news_254.html

6 січня виповнюєтся 78 років з дня народження дисидента, поета Василя Стуса. Народився поет у Вінницькій області, а навчався в нашому Донецькому національному університеті (тоді - Донецький педагогічний інститут), який завершив в 1959 році з червоним дипломом.

Стус один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, гордість не тільки нашого університету і Донбасу, а всієї України.

В 2008 році в Донецьку з’явилась ініціатива з перейменування Донецького національного університету (ДонНУ) на честь Василя Стуса. Однак, ця студентська кампанія була пригнічена сьогоднішніми членами сепаратисьского угруповання "ДНР" і була представлена як "ідейний занепад" та "шкідлива всім своїм ідейним спрямуванням, усією своєю суттю". Це цитати з радянської критики на адресу Стуса, які дуже влучно передають атмосферу, яка й нині панує в Донецьку в будинку де знаходився національний університет і навчався Василь Стус.

Сьогодні в день народження поета і нашого видатного випускника важливо нагадати керівництву ДонНУ, який тепер знаходиться у Вінниці (доречі, малій батьківщині Стуса), про необхідність перейменування ВУЗу в Донецький національний університет імені Василя Стуса.

Для нас, випускників та громадськості, його ім’я у назві національного університету є дуже символічним кроком із вшанування пам’яті Героя України, який поклав своє життя на визволення Донбасу від радянщини й загинув в 1985 році в радянському таборі.

Автор: Олексій Мацука, журналіст Радіо Свобода, голова правління ГО "Донецький інститут інформації", випускник історичного факультету Донецького національного університету

Підписати: https://docs.google.com/forms/d/1VPOuaKipErIQBLOtk6bdbglPa7H3cFAPr2IbkA1KdDA/viewform

Дзеркало на сайті Радіо Свобода: http://www.radiosvoboda.org/content/news/27470223.html

Немає коментарів:

Дописати коментар