Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

20 січня 2016

Разом цікавіше - діти з Донбасу, Криму та Львівщини


“Разом цікавіше” – спільний висновок, який зробили старшокласники із Львівської, Луганської, Донецької областей та Криму підчас інтерактивної екскурсії страровинним Львовом, що відбулась 16 січня 2016 року.

Всі діти хочуть жити в спокої та мирі, начатись, мати друзів, спілкуватись та бути щасливими. Незалежно від географії народження та дитинства, чужих дітей не буває, тому дорослі мають допомогати дітям спілкуватись, знайомитись та зростати. Для цього потрібно створювати умови, і найкраще це робити через культурні та освітні заходи. Саме такого мислення дотримувались організатори інтерактивної екскурсії з символічною назвою “Львів в обличчях та подіях”.

Культурний захід зібрав 20 старшокласників із мм. Львів, Донецьк, Луганськ, Судак, смт. Станиця Луганська та м. Антрацит Луганської області, м. Самбір та м. Буськ Львівської області. Суботнього ранку діти прийшли аби разом з одним із найкращих екскурсоводів міста, пані Інною Золотар, та координатором ініціативи, пані Наталією Датченко, погуляти по Львову, почути його історії, подивитись чудову архітектуру, взібратись на міську ратушу та відпустити з неї повітряну кульку з найпотаємнішим бажанням.

Ось як про зустріч кажуть учениці Самбірської середньої школи № 8, учасниці євроклубу “Life”:
“Нещодавно відбулася екскурсії містом Лева у рамках програми “Разом цікавіше”, мета якої об’єднати схід і захід, показати, що ми єдині і разом нам краще. деякі члени нашого євроклубу приєдналися до цієї захоплюючої мандрівки у Львові.
Хочеться сказати, що наша екскурсія розпочалася одного сонячного ранку, однак погода подарувала нам морозець і сніг. Незважаючи на це, наш чудовий екскурсовод Інна Золотар розпалила нас цікавими розповідями про величне місто – Львів. Вона говорила без різних наукових термінів, у її словах відчувалося щось казкове. Інна говорила з захопленням до рідного міста, яке, певна річ, передалось і нам. 
Розпочалась наша мандрівка біля Оперного театру. Ми дізналися, що задля побудови цієї величної архітектурної пам’ятки, люди навіть змінили русло ріки!
Також ми відвідали вірменський храм. Всі ми так часто відвідуємо Львів, але навіть не здогадувалися про існування цієї будівлі. Справа в тому, що розташована вона у такому закутку, посеред майстерень пряників, шоколаду, карамелі, що ми просто минаємо її на користь солодощів. А дарма. У цьому храмі легко віднайти спокій та власну духовність. На його стінах чарівні і загадкові розписи, а на стелі красива мозаїка. Храм вразив нас своєю величчю і затишком водночас. 
Наступною нашою зупинкою був вірменський банк, де ми мали нагоду потерти мішечок кам’яного батяра, котрий має властивість допомагати у фінансових скрутах. Чи правда це, чи ні, скоро побачимо. 
Ми побували на вулиці Підвальній, де як не дивно, немає ніякого підвалу. Просто вулиця знаходиться під валами. Це було цікавим відкриттям для нас.
Ми побачили ще багато цікавих місць, а останньою нашою зупинкою була Львівська ратуша. Підніматися по сходах було дуже довго і важко, але панорама Львова, що відкрилася нам зверху була неймовірною і, безумовно, вартою витрачених зусиль. На верхівці ратуші ми надули повітряні кульки, на яких написали власні бажання і відпустили їх. Це було дуже класно. 
Після екскурсії нас запросили Олег Процак та Галина Бондарук на каву з печивом, де ми мали змогу відпочити та поспілкуватися. Також нас чекала невелика вікторина. Нам задавали запитання про те, що ми мали змогу дізнатися від екскурсовода Інни. Хто відповідав правильно – отримував магнітики. Було дуже цікаво, бо кожен хотів магнітик. Час пролетів непомітно і довелося прощатися. Однак нас запросили на черговий тренінг, який ми з превеликим задоволенням відвідаємо!”

До вражень дітей важко щось додати. Єдине, що хочеться сказати, що діти можуть стати послами добрих змін. Процес зближення, примирення - тривалий та болячий для обох сторін конфлікту. На мій погляд, він буде тягнутись найближчі роки, але починати треба вже зараз, якщо ми, насправді, хочемо зберегти та збагатити нашу країну. Тож почнемо з невеличких кроків, адже Разом, дійсно, Цікавіше:)
Востаннє, але не меш важливо - дякую всім парнерам, які розділяють наш спільний підхід, а саме:
  • громадській ініціативи Крим SOS за фінансову підтримку;
  • пані Інні Золотар за безкоштовну екскурсію для дітей та дуже коштовну душевну теплоту;
  • пані Тетяні Москві, методисту із виховної роботи навчально-методичного центру освіти м. Львова за організаційну підтримку заходу;
  • пані Оксані Рубай та колегам із Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за організаційну підтримку;
  • пану Олегу Процаку та пані Галині Бондарук, керівнику та координатору заходів ГО "Центр освітньої політики" за гостинність та відкритість підчас організації неформального спілкування учасників;
  • громадській ініціативі “Перезавантаження Донбасу” та Українському фонду соціальних інвестицій за інформаційну підтримку міні-проекту “Разом цікавіше”.

Наталія Датченко, керівник проекту

Немає коментарів:

Дописати коментар