Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

16 лютого 2016

Досягати Цілей сталого розвитку цікавіше разом!


Молодь з різних регіонів України навчалась створювати команди задля досягнення Світових цілей сталого розвитку в рамках ініціативи “Разом цікавіше”.

Під час тренінгу “Цілі сталого розвитку. Командна робота. Активізм” двадцять старшокласників зі Львова, Самбора, Донецька, Макіївки, Луганська та Антрациту познайомились між собою та створили команди, аби робити свій внесок у досягнення Цілей сталого розвитку.

Школярі дізнались про те, на яких засадах будується команда, які ролі можуть відігравати члени команди, хто такі “Конструктори” та “Деструктори”. Учасники спробували себе в ролі “будівельників”, “членів корабельної команди” та “мовчазних комунікаторів”.

Практична частина тренінгу була побудована навколо осмислення Цілей сталого розвитку та відповідних показників, що були ухвалені Організацією Об'єднаних Націй 25 вересня 2015 року. Працюючи за принципом “думай глобально, дій локально”, учасники розробили та презентували свої ідеї щодо плани локальних дій стосовно кожної з 17 Цілей. Серед запропонованих ідей хлопці й дівчата самі обрали найкращі, які вони збираються вдосконалювати і втілювати разом в наступні місяці.
Олена: “Я почула багато корисної інформації, дізналась багато цікавого та познайомилась з чудовими людьми, були творчі завдання на роботу в команді. Мені найбільше сподобалось пропонувати власні ідеї щодо реалізації світових цілей сталого розвитку”.
Святослав: “Ми навчалися працювати у команді, а також висували свої ідеї, зокрема, як викорінити бідність (Ціль №1). Ідея нашої команди перемогла у конкурсі як найкреативніша, і ми її обов’язково реалізуємо. Було багато ігор, котрі допомогли усім познайомитись та знайти спільну мову. Тренінг був дуже пізнавальним та цікавим!
Ідеї, що отримали найбільшу підтримку учасників тренінгу:
  • благодійні концерти зі збору коштів для нужденних та безкоштовні обіди для літніх людей (Ціль 1: “Світ без бідності”);
  • соціальна реклама щодо ненасильницького розв’язання конфліктів (Ціль 16: “Мир, Верховенство права і сильні інституції”).
  • залучення учнів шкіл до волонтерської роботи, навчання вчителів роботі з соціальними медіа (Ціль 4: “Якісна освіта”). 

Дуже філософського і цікавого трактування отримала Ціль 10 “Світ без нерівності”. Учасники зазначили, що задля наближення до цієї мети потрібно:
  • донести до свідомості людей ідеї цінності кожного життя і верховенства права;
  • влаштувати курси, тренінги, флешмоби, під час яких розповідати про важливість рівності прав для усіх;
  • використовувати творчі, креативні підходи, залучати людей до волонтерства заради досягнення відповідних Цілей.

В кінці тренінгу учасники висловили бажання зустрічатись знову, далі піднімати важливі теми, працювати як команда.

Інші відгуки учасників:
Софія: “Я радію, що взяла участь, бо не тільки зустріла давніх друзів, але й познайомилась з амбітними однолітками. Такі проекти є корисними, бо вони змушують думати інакше та виходити із зони комфорту. Цінним уроком для мене стало й те, що запорукою успіху в команді є не лише лідер, а й кожний учасник!
Галина: “Ми отримали багато нової інформації та досвід: знайомство через інтерв'ю, ігри на командну роботу, творчі завдання. Я відчула наскільки важливою є робота кожного учасника в команді. Тренінг дозволив мені по-новому подивитись на світ, запам’ятався новими знайомствами і дружньою атмосферою”.
Софія: “Я дуже задоволена, бо отримала цілком новий досвід роботи у команді. Ми познайомилися зі Світовими цілями сталого розвитку і зрозуміли, якими якостями має володіти лідер. У мене залишились гарні спогади, добрий настрій, та усвідомлення, що таке справжня команда”.

Тренінг проводився за підтримки: “Крим SOS”, Ініціатива “Перезавантаження Донбасу”, Український фонд соціальних інвестицій.

Тренери: Наталія Датченко (“Перезавантаження Донбасу”), Катерина Кошлань, Макс Вишнянчин (“Українська академія лідерства”).

Організатори дякують за гостинність Львівській обласній універсальний бібліотеці (Олена Шматько), що приймає вже не перший тренінг в рамках ініціативи “Разом цікавіше”. Дякуємо за інформаційну підтримку Львівському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Велика вдячність Олегу Процаку, Олені Грабовській, Оксані Недільській та Ініціативі “Перезавантаження Донбасу” за допомогу у змістовному наповненні та організації тренінгу.

Презентація: prezi.com/cbysd4vqxssg/presentation/Фото: plus.google.com/photos/+Donbas2uaOrg/albums/6251620852619979377

Немає коментарів:

Дописати коментар