Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

30 травня 2016

Веб-квест у Кам’янському: молодь поділяє європейські цінності, прагне якісної освіти і чистого довкілля


В м. Дніпродзержинськ (Кам’янськe) 26.05.2016 р. і 27.05.2016 р. учасники євроклубів “Esprit de corps” СЗШ №9 і “Патріот” НВО ліцей НІТ взяли участь в  веб-квесті “Створюємо банк Європейських цінностей”. Квест проводився під керівництвом методиста центру туризму і краєзнавства “Горицвіт” І.М. Шестопалової.

Подія несла в собі велике інформаційне та смислове навантаження. Адже молоді належало, виконавши всі завдання на етапах квесту, відповісти на питання:
  • Що таке європейські цінності? 
  • Чому так багато людей вважають ціннісні стандарти Європи взірцем? 
  • Як європейські цінності поєднуються із цілями сталого розвитку планети?
Формат веб-квесту був обраний, оскільки його можна порівняти з подорожжю невідомою місцевістю, де з тобою можуть трапитися всякі непередбачені, цікаві історії. Це унікальна можливість навчити дітей співпраці, правильному спілкуванню, розвинути свій інтелект, орієнтуватися в інформаційних потоках, познайомитися з новими технологіями та сервісами, поєднуючи при цьому навчання і виховання.

Учасникам, яких заздалегідь об’єднали в групи, було запропоновано стати вкладниками “Банку європейських цінностей”. Вони спробували “пройти” відділеннями банку і, розв’язуючи в них завдання квесту, познайомитися з поняттям “європейські цінності” і відповіді “покласти” на “банківську картку”. Окрім цього, всі учасники стали співзасновниками “золотого фонду” нашого банку, в якому окрім європейських ціннісних засад були “Цілі сталого розвитку 2016-2030” (ЦСР).

Емоційне сприйняття ЦСР підсилив перегляд відео “Найбільший урок у світі”, в центрі уваги якого були ключові компоненти сталого розвитку.

Дуже змістовними були розміщені на банківських картках відповіді на запитання:
  • Як на твою думку пов’язані поняття “європейські цінності” і “глобальні цілі сталого розвитку”?
  • Обери пріоритетні цілі для нашого міста і для тебе особисто.
Молодь дійшла висновку, що Європа створює для людини простір свободи, безпеки та правосуддя. І в центрі концепції сталого розвитку (СР) знаходиться збереження людини як біологічного виду і особистісний розвиток його як соціальної істоти.

Серед пріоритетних цілей для нашого міста діти визначили екологічні. Адже саме екологічні фактори для Дніпродзержинська (Кам’янського), яке називають “зоною екологічного лиха”, відіграють важливу роль для підтримки фізіологічних функцій кожного мешканця нашого міста. Пріоритетною ціллю для себе особисто майже кожен обрав “якісну освіту”, то ж є надія, що всі останні 16 ЦСР будуть досягнуті.

Відгуки учасників квесту

 “Дякуємо за можливість долучитися до процесу визначення цілей сталого розвитку нашого міста та покращення готовності діяти з усім світом.”
Єлизавета Палій

“Отримала можливість стати учасницею нового для мене заходу – веб-квесту, який зробив освітній процес більш цікавим. Крокуючи відділеннями умовного “банку”, впевнилася, що Україні разом з усім світом потрібно визначити спільну політику та дії для досягнення сталого розвитку: викорінення бідності, утвердження соціальної справедливості, належний захист навколишнього середовища.”
Любов Лоік

“Сьогодні віртуальна реальність за допомогою даного веб-квесту перетворилася на союзника процесу пізнання таких понять, як “європейські цінності” та “цілі сталого розвитку”. Я стала більш обізнаною, і готова ділитися своїми знаннями і здобутими вміннями квестора.”
Марія Ясманович 

“Думав, що гра вже не для мого віку, але в процесі знайомства з веб-квестом зрозумів, що в кожній грі може бути глибокий зміст, особливо, коли йде мова про такі поняття, як європейські цінності.”
Дмитро Познанський

“Завдяки участі в даному заході я зрозуміла, що європейські цінності можуть втілюватися в усякій країні, незалежно від регіону, входження або не входження даної країни до ЄС. Ніщо не заважає Україні, ставлячи собі на меті курс на євроінтеграцію, запроваджувати в своїй країні європейські стандарти і ставити перед собою глобальні цілі сталого розвитку.”
Марія Лебідь

 Фотоальбом: plus.google.com/photos/+GreenqbOrgUA/albums/6290552007325927761

Немає коментарів:

Дописати коментар