Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

15 червня 2016

Юні Шерлоки взяли участь в першому в Києві квесті на тему Цілей сталого розвитку


5 червня відбувся квест на тему Цілей сталого розвитку. Точніше ні. Він не відбувся, а прогремів на весь Маріїнський парк:) Діти від 4-х років, їх батьки, бабусі, дідусі та більшість тих, хто проходив біля наших локацій, вже знали, що у нас Шерлок і що ми тут квест організовуємо.

Почнемо з того, що сам квест був створений під заголовком SherLocked, що обіцяло учасникам загадки, таємниці та багато чого для задіювання голови) Додатково, кожна з шести локацій квесту була тематично прив’язана до різноманітних Цілей сталого розвитку (ЦСР) - починаючи від Цілі № 4 “Якісна освіта”, закінчуючи Ціллю № 14 “Життя під водою”. Команда організаторів хотіла через цікаву й актуальну для молоді тематику Шерлока Холмса донести важливі цілі розвитку людства. Можливо, студентам в неділю зранку не хочеться думати про вплив на світ, а от завдяки Шерлоку вони можуть більш глибоко проникнутися ЦСР навіть у сонячний безтурботний день.

Локації квесту охоплювати різні сфери життя в Україні та світі - Ціль № 7 “Поновлювані джерела енергії”, № 13 “Боротьба зі зміною клімату”, № 16 “Мир, верховенство права і сильні інституції”. Також, ми дуже хотіли висвітлити ті Цілі, котрі не є популярними серед молоді, але дуже потребують суспільної уваги. Наприклад, ЦСР № 9 “Промисловість, інновації та інфраструктура”, № 11 “Сталі міста і громади”, № 14 “Життя під водою”. Ми мали на меті висвітлити ці теми як для себе, так і для громадськості, і зробити їх простими і доступними для розуміння.

Загалом вісім молодих “Шерлоків” розгадували загадки квесту, згуртовані у три команди. Що кажуть наші учасники:
“Хтось в неділю спить, а хтось о 8 ранку встає аби встигнути на Квест. І сказати по правді, я зовсім не жалкую, адже провела ранок разом з друзями у Маріїнському парку, розвиваючись не тільки фізично (бігати теж доводилось), але й інтелектуально! Це було цікаво… і складно. Ми з Альоною і Андрієм бігали по парку, бо на пошук наступної локації ми мали лише 5 хвилин. А парк, великий! І лабіринти були, і дешифровки, і, навіть, риби! Ну, звичайно, наша команда виграла (бо ми класні), але попотіти прийшлося. Всеодно, згадуючи той день, у мене з’являється посмішка. Дякую вам))”
Анна, НаУКМА 2 курс
“Завдяки цьому квесту, я змогла краще зрозуміти що таке Цілі сталого розвитку, і як я можу взяти участь у їх реалізації. Особливо мені запам'яталось завдання із створенням власного міста в основі якого була Ціль - Інновації та інфраструктура. Все виявилося не так легко, як ми думали)) Але все ж, мені сподобалося)))”
Інна, менеджер проектів

Партнери SherLocked Quest:
  • AIESEC - логістика та медіа-канали
  • QUESTIUM - сертифікати переможцям на безкоштовне проходження квест-кімнати
  • Поліграфія Only-Print - знижка на друк листівок.

Опис локацій:

Локація "Райхенбахський водоспад" (Ціль № 13)

Учасники зіткнулися із завданням допомогти Шерлоку пройти крізь водоспад, який став фатальним для нього у романі Дойла. Головним завданням був лабіринт: та щоб пройти до правильного фінішу з трьох, потрібно, наче пазл, скаласти лабіринт. після прокладення маршруту на учасників чекало завдання на тему SDG 13. Для цього їм потрібно було застосувати свою ерудицію та арифметичні здібності. Підсумком локації стало глибше ознайомлення із Ціллю, допомога Холмсу залишитись живим та підказка для наступної локації!

Локація "Міфічні створіння" (Ціль №14)

Шерлок завжди зустрічав міфічні і загадкові справи, і деякі з них були пов'язані з легендами, які існували ще до появи перших детективів. Учасники мають розкрити загадкову особу, що описана на картках. Цією особою став морський ірланський кінь Келлі, щоб був підводним створінням. Це було підсказкою до Цілі 14 - Життя під водою. Далі учасними мали розгадати різні види дуже рідкісних риб - співставити опис з іх зображенням. Це все вело до того, що світ під водою дуже різноманітний та потребує догляду та уваги:)

Локація "Гонитва" (Ціль № 9)

Шерлок нарешті з'ясовує, хто є вбивцею, але необхідно ще наздогнати злоумисника у чужому місті. Для того, щоб допомогти Шерлоку розібратись у тамтешній інфраструктурі учасники мають скласти історію з її зашифрованих уривків та потім, враховуючи розшифровані правила, переправити шерлока і команду на інший бік дороги завдяки відомій загадці “Дороги” або “Човники”.

 Локація "Машина часу" (Ціль № 7)

На цій локації учасники повинні перенести Шерлока у минуле і створити електричний струм з чотирьох освновних елементів: вогню, води, землі та повітря і відчути себе середньовічними Алхіміками. Коли учасники справляються з цим завданням вони мають вирішити логічну задачу пов'язану також з енергією. Всі ці завдання покликані познайомити учасників з Ціллю 7 та надати більше інформації про неї.

Локація “Побудуй своє місто” (Ціль № 11)

Учасники будують своє місто починаючи від водо- та енергозабезпечення, та закінчуючи транспортною системою і зеленими зонами.

Ціль № 16

Останню локацію вели двоє стажерів з Марокко та Португалії. Вони задавали питання про свої країни, таким чином ведучи до того, що ми всі жителі різних держав, але однієї планети. І жити ми повинні в мирі, бо він є основою нашого благополуччя та розвитку:)

Сторінка заходу: vk.com/shrlckdquest

Фотоальбом: vk.com/drugshavechoise?w=wall67785274_5212%2Fall

Немає коментарів:

Дописати коментар