Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

14 червня 2016

Євроклубівці на Львівщині згуртувались навколо якісної освіти


Євроклубівці “LIFE” спеціалізованої школи № 8 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови м. Самбора Львівської області вирішили долучитися до Цілей cталого розвитку (ЦСР) та стати частинкою цієї акції. 

Ми зібралися напередодні Дня Європи, щоби обговорити 17 Цілей, спланувати, як цікаво провести квест для 23 євроклубівських команд з Львівської області, які повинні прибути до нашого древнього міста Самбора напередодні його 775 ювілею, яку з Цілей вибрати, як поєднати всі святкування до Дня Європи з квестом. Питань було дуже багато, ідей та пропозицій також не бракувало. Але ми відповіли “так” викликам, згуртувались навколо ідеї та мети квесту – і провели його 21 травня.

Ми хочемо жити краще, отримати якісну освіту, хочемо подолати бідність, прагнемо до благополуччя, стоїмо на захисті навколишнього середовища, є волонтерами, підтримуємо тих, хто бореться зі зміною клімату.

Організатори квесту згуртувалися навколо Юлі Вовк - екс-президента Євроклубу, студентки зі Львова. Така співпраця між вчителем, учнями та студентами доказує, що нема молодших чи старших - існує одна команда тих, хто готовий працювати.

Вирішили, що квест буде присвячений одній із Цілей сталого розвитку, а саме освіті, якісній, практичній освіті впродовж життя, спрямованій на набуття знань і навичок, що сприяють формуванню нового свідомого суспільства, світогляду, цінностей, сприяють розвитку, який гарантує соціальні переваги, економічне зростання і збереження довкілля.

Усі 23 євроклуби, які взяли участь у квесті, сформували шість команд, тобто ми отримали змішані групи учасників. Крім питань, що стосувалися самих Цілей, ми вирішили додати питання про місто та його архітектурні перлини. Завдання для кожної команди починалися біля одного з найцікавіших архітектурних ансамблів міста, що дало змогу поєднати історію, архітектуру та культуру з питаннями, які стосувалися освітньої Цілі та й освіти в цілому. Чого варта сама освіта без підтримки громади – коли люди вчаться бережливого ставлення до предметів старовини, розуміють, що без навчання, пошуку, та бажання вдосконалюватися, вивчати культуру та збагачувати інші культури людина не може прожити повноцінного життя.

Кожна команда повинна була знайти місце на фото, відповісти на питання, серед яких були питання загальні, що стосувалися Цілей, а також більш конкретні питання про якісну освіту. Кожна команда вибирала свою тактику, зараховувався лише результат та швидкість.

Квест провели волонтери, євроклубівці “LIFE”, відзначивши інтерес до його проведення і серед громадян, які підходили до учасників, прислухалися до питань, відповідей. Учасники, які складалися з учнів різних міст, євроклубів також активно намагалися перемогти, швидко відповідаючи на запитання.

При підбитті підсумків квесту на учасників чекали призи, люб’язно надані спонсорами - Представництвом ЄС, ЛОІППО (Христина Гураль), Центром європейської інформації, м. Львів (Олег Процак) та Євроклубом “LIFE” м. Самбір.

Автор: Тетяна Гринкевич - учитель англійської мови, координатор євроклубів м. Самбір, опікун Євроклубу "LIFE"

Світлини: Оленка Грунська, Євроклуб "LIFE"

Відповідальна за квест - Юля Вовк, студентка, екс-президент Євроклубу "LIFE" та відповідальні за станції - волонтери, Євроклуб "LIFE"

Матеріали, фотографії: http://www.euroclubs.org.ua/2016/06/blog-post_14.html
“Цього року на День Європи ми організували квест про цілі сталого розвитку,а точніше саме про Ціль 4: "Освіта". 
Я мала свою точку, куди прибігали по черзі кожна команда (всього їх було 6).На руках я мала текст і по ньому питання, а правильні відповіді записувала у таблицю, яку мав капітан команди. Згодом,відповівши на усі поставлені питання, я надавала їм карточку з наступними координатами і вони повинні були до неї якнайшвидше прибігти. 
Групи складалися з кількох учасників, які були з різних євроклубів. Таким чином, вони познайомилися і дізналися про різні міста Львівщини щось нове. 
Робота в команді була налагодженою та чіткою,кожен мав свій підхід:в одних капітан читав вголос текст для всіх,а в інших кожен подумки ретельно вчитувався у кожне слово.Ми не обділили нікого і нагородили усіх учасників квесту.
Звісно, участі так як і перемозі раділи всі, адже перш за все учні отримали шалені емоції, нові знання, трішки побігали і пішли на смачний обід.
Таня Браток, президент Євроклубу “LIFE” 2015-2016

“Під час святкування Дня Європи у місті Самборі був проведений квест на тему “Цілі сталого розвитку”. Знайшлось багато охочих взяти у ньому участь. Чесно кажучи, складаючи програму квесту мені здавалось,що питання будуть важкими для учасників. Але виявилось навпаки. Всі учасники вправно справлялись із завданнями. На кожній станції вони мали відповісти на запитання про ЦСР загалом і також на розгляд ми взяли одну, на нашу думку, доцільну ціль для учасників – якісна освіта. 
Крім того, ми вписали у завдання наші архітектурні будівлі, гордість Самбора, адже учасники були з різних міст чи сіл Львівської області. Ми хотіли, щоби учасники на ділі побачили переваги якісної освіти – навчання протягом життя (навіть під час Дня Європи можна щось дізнатися, навчитися), поєднати навчання Цілей і вивчення історії та архітектури міста, знайомство з новим передбачало і знайомство з новими друзями. Пізнання може бути несподіваним також.  
Переможці та всі команди були нагородженні призами. Але на мою думку, найбільшою нагородою для учасників стало ознайомлення з ЦСР, для деяких з них ця тема була зовсім новою. Ми – молоді, нам змінювати устрій нашого життя, зробити його таким, щоби Цілі сталого розвитку були вписані у наше життя."
Юля Вовк, екс-президент Євроклубу “LIFE”, студентка 

Немає коментарів:

Дописати коментар