Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

15 червня 2016

Настав час глобальних дій - учасники квесту щодо Цілей сталого розвитку в Мелітополі


Вперше у маленькому місті Мелітополь, що на Запоріжжі, пройшов квест “Час глобальних дій”, присвячений Цілям сталого розвитку. 

Його організаторами стали учительський та учнівський колектив Мелітопольської спеціалізованої школи № 23. Це була можливість для школи провести захід такого масштабу та реалізація теми школи.

Мета нашого квесту не тільки поширити обізнаність учнів шкіл, громади міста, які виявили бажання брати участь у заході стосовно світових цілей сталого розвитку, а й пошук інструментів подолання поставлених задач на місцевому рівні.

До участі у квесті були залучені 4 навчальні заклади, які представили 5 команд по 4-6 учасників різного віку, статі. Кожна команда мала свій координаторський склад – тьютора та асистента (педагога та учня з СШ № 23, організатора квесту).

Усі команди рухалися за своїм власним і лише їм притаманним маршрутом, який розробив для них їх тьютор. Саме тому, команди мали певний напрям – “Міжнародна лінгвогрупа”, “Конструкторське бюро”, “Natural Scientists”, “Театральна трупа”, “Олімпійська збірна” і мали діяти згідно навичок цього типу фахівців. Усього команди пройшли по 5 випробувань, на кожному з яких знайомилися з цілями сталого розвитку, шукали інструмент, яким можна вирішити це завдання, приходили до висновку, що власне самі можуть зробити для поліпшення ситуації.

Випробування № 1 було спрямоване на аспекти освітньої сфери для різних категорій людей. Випробування № 2 мало за мету ознайомити із забезпеченням здорового способу життя, а випробування № 3 – було розраховано на опрацювання задач екологічного спрямування. Випробування № 4 стосувалося питань гендерної нерівності у суспільстві, і, як інструмент його подолання, боротьба з гендерними стереотипами у різних сферах життя. Завдання випробування № 5 продемонструвало цінності миролюбного та відкритого суспільства, наше ставлення до демократичних ідеалів.

Практичний результат, який координатори міського квесту ставили за мету отримати, була цілісна картина – карта України з переліком інструментів для реалізації 17 цілей та 169 завдань ЦСР.

Так як організатори квесту розуміли, що справу мають з дітьми під час канікул, тож під час останніх двох випробувань запропонували учасникам завдання на розпізнавання QR-кодів та роботу з гео-об’єктами (нову технологію для освіти). Виконуючи завдання з використанням мобільних пристроїв, учасники квесту віднайшли відповіді на питання та сформулювали інструменти ще швидше. Тож, дві з половиною години квесту промайнули за хвилину.

Під час реалізації квесту ми плідно співпрацювали із співробітниками міського парку, на базі якого проводився захід, в особі директора парка А.М. Дем’яненко та співробітника парку Ольги Звєрєвої; отримали дієву допомогу від працівників дитячої поліклініки, аптек, магазинів, шкіл, училищ.

Наприкінці усіх випробувань, команди-учасники квесту отримали нагороди: Сертифікати від організаторів та подарунки від депутата міської ради Романа Романова.

Давньокитайський філософ Лао-Цзи сказав:
“Подолання важкого починається з легкого, здійснення великого, починається з малого, бо в світі важке утворюється з легкого, а велике - з малого”. 
Давайте починати з себе!

Відповідальна за квест – Князєва Вікторія, учитель інформатики Мелітопольської СШ № 23.

Тьютори (відповідальні за проведення випробувань):

  • напрям “Міжнародна лінгвогрупа” - Єлісєєва Ірина Олексіївна, учитель англійської мови; координатор учнівської групи - Сейтосманов Аділь;
  • напрям “Конструкторське бюро” - Князєва Вікторія Миколаївна, учитель інформатики; координатор учнівської групи - Завгородній Влад;
  • напрям “Natural Scientists” - Струць Оксана Володимирівна, учитель хімії; координатор учнівської групи - Шумакова Вероніка;
  • напрям “Театральна трупа” - Тюріна Олена Василівна, директор школи, учитель початкових класів; координатор учнівської групи - Вечеря Олександр;
  • напрям “Олімпійська збірна” - Покуса Інна Миколаївна, учитель англійської мови; координатор учнівської групи - Новікова Вікторія

Враження від квесту:
 “Все було круто. Наша команда прийшла першою до фіналу!”
Марія Трофімчук, учениця 8 кл. СШ № 23
“Наше майбутнє залежить саме від нас. Давайте зробимо його кращим! Для нас це не гра, це – реальність! Кожен з нас може зробити щось дієве, допомогти! Ми разом з нашим класом допоможемо навколишній природі. Запрошуємо приєднатися до нас!”
Влад Міщенко та Катя Шматко, учні 7 кл. ЗОШ № 1
“Гра, змагання, випробування, нові знання, нові друзі, новий погляд на проблеми, які завжди здавалися простими та не потрібними. Актуально, пізнавально, вражає!”
Даніїл Наумов, учень 7 кл. Г № 10

Фотоальбом: http://mel-school23.at.ua/photo/kvest_quot_chas_globalnikh_dij_quot/8-1

Про квест у місцевій пресі:

Немає коментарів:

Дописати коментар