Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

25 липня 2016

Екопоселення - живі моделі сталого розвитку


Партнерство задля Цілей сталого розвитку в Україні “Інкубатор зелених громад” починає публікувати матеріали Глобальної мережі екопоселень (ГМЕ), з метою популяризації в Україні концепції екопоселень та діяльності ГМЕ. 

Екопоселення - це спеціально створена або традиційна громада, що використовує процеси залучення мешканців для того, аби цілісно інтегрувати екологічні, економічні, соціальні та культурні аспекти сталого розвитку з метою відновлення соціального та природного середовища.

Передумови

Чинниками створення екопоселень є свідомий вибір і відданість меті розгорнути в протилежний напрям процес поступового розпаду допоміжних соціальних/культурних структур й підйом видів діяльності, що руйнують природне середовище на нашій планеті. Впродовж тисячоліть люди жили в громадах, близьких до природи, та з підтримуючими соціальними структурами. Багато з цих громад, або "екопоселень", існують і донині й борються за виживання. Зараз екопоселення створюються навмисно, щоб люди могли знову жити в громадах, які пов'язані із Землею таким чином, що забезпечує добробут всіх форм життя на необмежений термін.

Екопоселення є одним із шляхів вирішення основних проблем нашого часу - планета відчуває межі зростання, і нашому життю часто не вистачає значимого змісту. За оцінкою все більшої кількості вчених, ми повинні навчитися жити стало, якщо ми хочемо вижити як вид. Організація Об'єднаних Націй почала свою доповідь Глобальний екологічний огляд 2000, грунтуючись на звітах агентств ООН, 850 осіб і понад 30 екологічних інститутів, відзначивши, що "нинішній курс є нестійким і вже неможливо відкладати дії у відповідь."

Екопоселення, шляхом прагннення до способів життя, які "можливо успішно підтримувати на необмежений термін", є живими моделями сталого розвитку, а також прикладами того, які негайні заходи можуть бути вжиті вже зараз. Вони являють собою ефективний, доступний спосіб боротьби з деградацією наших соціальних, екологічних і духовних середовищ. Вони показують нам, як ми можемо рухатися в напрямку сталого розвитку у 21-м столітті. У 1998 році екопоселення вперше були офіційно названі ООН однією з топ-100 кращих практик, як відмінні моделі сталого способу життя.

Джерело: gen.ecovillage.org/en/article/what-ecovillage

Більше інформації: 

Немає коментарів:

Дописати коментар