Україна має розвиватись на засадах відкритого, справедливого й екологічного суспільства

Інкубатор зелених громад започаткований представниками громадянського суспільства для спільної розробки та втілення стратегічного бачення...

18 серпня 2016

Зробити Авдіївку сталою і безпечною прагнуть місцеві велоактивісти


“Це чому я такий злий був ..., так тому що у мене велосипеда не було”, - говорив один персонаж відомого мультфільму. Застосовуючи цю фразу до сучасної ситуації в Авдіївці Донецької області, можна сказати, що за останні місяці місто значно просунулось на шляху до щасливої громади. 

Після реалізації першої частини проекту з розвитку велосипедної інфраструктури у багатьох місцевих мешканців стало більше можливостей користуватись велосипедами - на більшості соціальних об'єктів міста, а також на деяких торгових і комерційних об'єктах в липні-серпні цього року були встановлені велосипедні парковки.

Ідея створення в Авдіївці велосипедної інфраструктури виникла рік тому серед місцевих жителів - активістів велоруху та просто небайдужих громадян. Вони підготували і подали на конкурс “Місто своїми руками”, який щороку оголошує місцевий завод АКХЗ, проект, що передбачав створення в місті мережі велодоріжок і велопарковок. Ідея проекту полягала в тому, що після повернення міста до повноцінного мирного життя, Авдіївка має стати зеленою, приязною для всіх і екологічно сталою громадою. Відносна стабілізація ситуації з обстрілами міста і поява на дорогах великої кількості велосипедистів стала нагодою охопити місто мережею велосипедних парковок, зробивши процес пересування по місту на велосипеді більш безпечним і комфортним.

Проект майбутньої велоінфраструктури, в т.ч.  список соціальних і торгових об'єктів, де необхідно в першу чергу встановити нові паркінги, був узгоджений з місцевою владою та зацікавленими сторонами. Авдіївський завод металевих конструкцій виготовив деталі парковок, а активісти доклали зусиль для їх встановлення. Таким чином, у червні-серпні 2016 року були встановлені 50 парковок у всіх працюючих школах і садках, на залізничному вокзалі, лікарнях та ринках міста, тощо.

За словами волонтерів, що встановлювали парковки, городяни проявляли інтерес до нових архітектурних форм, які прикрасили вулиці міста - звертатися з питаннями, пропозиціями, а також часто самі підключалися до процесу встановлення конструкцій. Брали участь в процесі установки і молоді помічники - учні шкіл №6, №1 і №4.

Розвиток велосипедної інфраструктури і створення комфортних умов для людей, що використовують цей найбільш екологічний та здоровий вид транспорту, не може обмежуватися створенням мережі велопарковок. Місту і городянам (причому не тільки велосипедистам, а й мамам з колясками, інвалідам) потрібні безпечні велосипедні доріжки, зручні з'їзди з бордюрів. Цю ситуацію розуміють усі, але для того, щоб почати жити в більш комфортному місті, кожний має зробити свій хоча б маленький внесок.

Автор: Олексій Савкевич

Немає коментарів:

Дописати коментар